Харківська обласна асоціація футболу

Громадська спілка

Це назвичайний турнір і незвичайний футбол. Наразі все частіше у різних видах спорту з’являється вид, який називається мікст. Це коли чоловіки і жінки приймають участь в одній команді.

Дитячий фонд ООН UNICEF вже другий рік поспіль проводить в Україні серед шкільних дитячих команд змагання, де в одній команді мають бути і хлопчики, і дівчатка. Минулого року це був волейбол, а 7 квітня в Куп’янську стартував турнір з дитячого мікст – футболу “UNICEF  FOOTBALL CUP”, який проводиться разом з Федерацією футболу України.

Як повідомив нам офіційний представник UNICEF в Харківській області Роман Шейко, це великий проект “Спорт заради розвитку”, що фінансується урядом Німеччини і впроваджується у східних областях України: Донецькій, Луганській, Запорізській, Дніпропетровській та Харківській.

Представники фонду ще минулого року відібрали 302 школи для імплемінтації цього проекту. Ці школи вже отрмали комплекти спортивної форми і устаткування.

З вчителями фізкультури проводяться тренінги, а серед дітей організовуються спортивні турніри.  Минулого року це був волейбол, а цього року – футбол серед школярів 2005-2006 років народження.

Цей турнір переслідує не скільки спортивну складову, скільки соціальну, направлену на розвиток дружніх відносин, командного духу, що допоможе дітям в житті.  Згідно регламенту проекту, команди спочатку розіграють першість в своїх регіонах. А потім переможці обласних етапів, а це по дві команди з Луганщини, Донеччини, Харківщини  та по одній із Запоріжської та Дніпропетровської областей, зіграють між собою фінальну фазу турніру в Києві 19 – 21 травня на стадіоні ім. Віктора Баннікова.

Головною родзинкою турніру є те, що обов’язково в команді одночасно на полі мають бути хлопці і не менше трьох дівчат. Саме присутність на полі дівчаток має формувати у хлопців шанобливе відношення до них і виховувати командну згуртовність.

В Куп’янську на штучному газоні стадіону “Спартак” зібралися команди з Борової, Радьківських Пєсок, Вовчанська, Петропавлівки, збірна Новосиновської та Сеньківської шкіл, Куп’янських шкіл №1, №6 та НВК №3.

До дітей з привітанням звернулися представник UNICEF Роман Шейко,  представник обласного департаменту фізкультури та спорту Олександр Гірник, начальник Куп’янського міського відділу освіти Світлана Пасічник.

Головний суддя змагань, представник обласної федерації футболу Сергій Глушак нагадав за якими правилами будуть проходити ігри. Тут була так звана “олімпійська ” система, коли команда що програла одразу вибуває з турніру. При нічійному результаті, переможця виявляє серія пенальті. Гра складається з двох таймів по 20 хвилин.

У стартовій грі між командами перших шкіл Куп’янська та Борової рахунок було відкрито лише у другому таймі. І зробила це саме дівчинка, куп’янчанка Ліза Каряка, яка точним і потужним ударом забила гол з далекої відстані.

Всі ігри були дуже напруженими. Тут були і красиві голи, і серії пенальті, і сльози розпачу та радості.  Кожен з футболістів команди яка програла одразу отримував від UNICEF якісний футбольний м’яч з новою емблемою федерації футболу України, рюкзак, бейсболку та чашку з ексклюзивним логотипом турніру.

У фіналі зустрілися команди з Борової та НВК №3 міста Куп’янська. Вузловські футболісти у напруженій боротьбі перемогли з рахунком 2:1. В нашій команді голи забили вихованці футбольного клубу “Мрія” Дмитро Горбас і Дмитро Безгодков. Підготували цю мікст-команду вчителі фізкультури  Сергій Паламарчук і Наталія Середа.

http://nashridkup.com.ua

 МІЖОБЛАСНИЙ ТУРНІР З ФУТБОЛУ

СЕРЕД ШКОЛЯРІВ "UNISEF FOOTBALL CUP 2017"

Зона 3. м. Куп'янськ. 7 квітня 2017 р.

1/4 фіналу

1. Куп'янська ЗОШ № 1  -  Борівська ЗОШ № 1  1:1 п. 2:3

2. Куп'янська ЗОШ № 6  -  Сеньківська ЗОШ  2:4

3. Петрпавлівська ЗОШ  -  Куп'янський НВК Шкільна гімназія № 3  1:3

4. Пісько-Радьківська ЗОШ  -  Вовчанська гімназія № 1  1:6

1/2 финалу

1. Борівська ЗОШ № 1  -  Сеньківська ЗОШ  2:1

2. Куп'янський НВК Шкільна гімназія № 3  -  Вовчанська гімназія  1:6

Фінал

1. Борівська ЗОШ № 1  -  Куп'янський НВК Шкільна гімназія № 3  1:2