Харківська обласна асоціація футболу

Громадська спілка

За ініціативи Голови Харківської обласної федерації футболу В.М.Коваленка та підтримки Федерації футболу України 7 травня, на базі Валківської ДЮСШ відбувся спортивний фестиваль «Відкриті уроки футболу» за участю 192 вихованців загальноосвітніх шкіл району віком 9-12 років. Волонтери проекту, а це досвідчені викладачі фізичної культури, що пройшли відповідну підготовку,  провели спортивні естафети з елементами футбольної гри та «Солодкий кубок» для учасників фестивалю. По закінченню заходу загальноосвітні навчальні заклади отримали м`ячі та спортивний інвентар, а всі учасники – солодкі подарунки та сертифікати. Завдяки плідній співпраці обласної федерації футболу та керівництва районної адміністрації, вдалося створити для дітей ярке та цікаве свято. Національний координатор проекту, Столітенко Євген Володимирович, який на запрошення обласної федерації відвідав фестиваль, відмітив високий організаційний рівень заходу, підтримку місцевої влади,  залучення дітей зі всіх шкіл до фестивалю, забезпечення подарунками та інш.

14 травня регіональний менеджер проекту Кривенцова Олена Миколаївна разом із волонтерами привезуть «Відкриті уроки футболу»  до Куп`янського району. 

 Проект «Відкриті уроки футболу» («Open Fun Football Schools») здійснюється в рамках діяльності зі співпраці між громадянським суспільством і громадським сектором задля миру, соціальної інтеграції та захисту дітей в Україні, що фінансується Європейським Союзом. Основними виконавцями в реалізації проекту виступають Асоціація крос-культурних проектів (Данія), Федерація футболу України, Всеукраїнська Фундація «Захист прав дітей», StreetFootballWorld (Німеччина), в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Національною поліцією України та Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Проект залучає і створює міжсекторні мережі серед громадських об’єднань (зокрема, регіональних федерацій футболу і клубів), шкіл, батьків, органів місцевого самоврядування, поліції, психологів, які спільними зусиллями сприяють взаємодії та соціальній інтеграції між вимушено внутрішньо переміщеними дітьми і молоддю з Донбасу і Криму та їхніми однолітками з приймаючих громад. Проект використовує футбол як інструмент для розробки і впровадження освітніх та інформаційних кампаній з метою врегулювання мирних питань, соціальної інтеграції та захисту дітей.

Проект відкритий для всіх і націлений не на досягнення спортивного результату за будь-яку ціну, а на отримання радості від гри незалежно від рівня здібностей дитини, впровадження цінностей здорового способу життя молоді, профілактики та подолання дитячої злочинності і конфліктів, забезпечення рівного доступу до футболу дівчат, сиріт, дітей зі спеціальними потребами. Проект залучає до спільної участі не лише майбутніх гравців, але й майбутніх волонтерів і соціально активних громадян. Протягом 2017-2021 років до проекту залучені 68 місцевих громад у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Одеській і Київській областях, де проводяться такі основні активності:

- створення волонтерської мережі і навчання волонтерів (як дорослих, так і майбутніх – молодь 14-18 років) на низці робочих зустрічей і воркшопів, семінарів і мережевих таборах завдяки посібникам, спеціально розробленим фахівцями Федерації футболу України, Всеукраїнської Фундації «Захист прав дітей», Міністерства освіти і науки, Національної поліції, StreetFootballWorld, кращими експертами-психологами, міжнародними експертами – за участю якнайменш 1020 волонтерів (40 % жінок) і 816 юнаків і дівчат – майбутніх волонтерів (60 % ВПО, 40 % дівчат);

- проведення масових 5-денних фестивалів футболу (в одному фестивалі одночасно беруть участь 200 дітей), в яких немає переможених – за участю якнайменш 13600 дітей (50 % ВПО, 40 % дівчат);

- надання школам, які беруть участь у проекті, спортивного інвентарю та обладнання, а волонтерам і дітям-учасникам – екіпірування;

- проведення в регіонах регулярних спортивно-масових заходів із дітьми згідно із принципами проекту (не лише змагань і футбольних занять і уроків, але й залучення дітей до церемоній виведення команд перед початком матчу, «футбольні» екскурсії – зустрічі з футболістами клубу свого регіону, національної збірної команди тощо) – за участю 48000 дітей (35 % ВПО, 40 % дівчат);

- впровадження освітнього CSP-підходу («громада / спорт + школа + поліція») у шкільні заходи для дітей і їх батьків з метою захисту дітей, превенції дитячої злочинності і конфліктів – за участю 80000 дітей і 80000 батьків.